Nie bójmy się tego określenia. Dzieło. Od roku czekałem, aż zakończy się produkcja tego odcinka. Ukryta Prawda odcinek 246. Genialna fabuła, życiowe tematy, świetna gra aktorska! 🙂

Tu nie ma co pisać, to trzeba obejrzeć!

ukryta

Istnieje krótka opiso-recenzja, poczyniona przez naczelnego opiniotwórcę tj. Beszcza.

Zemsta 2013.

[box type=”bio”]
Film jest sequelem mrożących krew w żyłach wydarzeń z lutego minionego roku. Niestety owe wydarzenia nie zostały jeszcze przedstawione w filmie (to będzie materiał na prequel sequela), zostały za to opowiedziane w taksówce przez Tomasa. Sam taryfiarz nie wierzył w to co słyszał. Tomas Karcz, waleczny młody padawan i adept zachodnich sztuk walki przemierzał wtedy ulice Woli w poszukiwaniu swojego przeznaczenia.

Okazało się, że tak na serio był na Bemowie, jednak w scenariuszu było inaczej. Jechał taksówką na wcześniej ustalone miejsce spotkania ze swoim mistrzem. Niestety wysiadł za wcześnie, na przystanku napadli go zbiry. Tomek położył wszystkich na raz (15), niestety efektem tego zdarzenia stracił telefon (że niby mu wypadł). Jednak nie zrażony tymi zdarzeniami niczym sędzia Dredd spojrzał z pogardą na swoich niedoszłych oprawców, dobił ich i odszedł. Wtedy pojawił się przed nim Master Zbir.

Rozpoczęła się walka, Tomek niestety walkę przegrał. Po powrocie do pracy ukrywał swoje rany pod pretekstem „porażenia nerwu twarzowego zaistniałego w skutku zbyt długiego przebywania przed komputerem”. Jego koledzy w to uwierzyli. Jednak Tomek nie zapomina. Tomek nie przebacza. W powyższym filmie widzimy jego zemstę.

Tomek powraca na Wolę, mając wsparcie Wściekłego Węża i kilku chłopaków z osiedla postanawia wymierzyć sprawiedliwość… Nie wie jednak o tym jego dziewczyna (dla jej wiadomości Tomek znika wieczorami roznosić ulotki).

Niestety pod koniec filmu i ona pozna straszną prawdę….

Michał B. / Lat 21 / Motocyklista [/box]

Warto obejrzeć! Jedyne czego w tym filmie mi brakuje, to jakiś luksusowy product placement. No ale cóż, zapowiadają się kolejne odcinki 😉