Ostatnio znowu trochę zaczęło mówić się o blogerach. Pokusiłem się o zrobienie lekkiej szydery, bo w całej tej auto-masturbacyjnej branży, rzadko ktoś wylewa zimną wodę na głowy blogo-komputerowców. Czekam na propozycje ciekawych charakterystyk blogerów. Ja tylko delikatnie dotykam tej tematyki.

Kogo możemy wyróżnić spośród Polskich Blogerów:

1. Jestem bogiem, prowadzę blog już 5 lat

Ten typ zazwyczaj jest największym chamem w Internecie. Im dłuższy staż w prowadzeniu swojego bloga, tym większe ego. Zazwyczaj nikt go nie zaprasza na konferencje branżowe, ale jego to nie przeraża bo sam umie sobie zrobić konferencję. I na pewno zaprosi na nią swoich kolegów z którymi będą rozmawiać o ważnych rzeczach. Po tym wydarzeniu blogerzy z krótkim stażem napiszą na swoich blogach o tym jak było fajnie – ale że nie widzieli co się tam działo. Koło się zamyka, bogowie są bogami.

2. Nie znam się, to się wypowiem.

Nie mam pomysłu na siebie, ale chciałbym być znany. Kiedyś skręcałem długopisy, nikt nie chciał mnie zatrudnić na stanowisko Marketingowca w dobrej firmie, więc pokażę im… założę blog i będę tam pisał. Lubię pisać negatywnie, bo łatwo jest wytykać błędy innym. Jeśli chodzi o własne dokonania, to widać je na moim blogu. Niestety nie zobaczycie ich jeszcze, bo są w fazie BETA.

3. Start-up bloger

Zazwyczaj to zwykły student informatyki. Ciężko napisać coś więcej. Sami sobie organizują imprezy na której przechwalają się przyszłymi statystykami. Mentalnie bywają na poziomie „Jestem bogiem”, ale potrafią wrócić do rzeczywistości w momencie kiedy inni blogerzy dokonają negatywnej oceny ich projektu. Często płaczą. To oni wymyślili pojęcie „hipsterki”.

4. Modne laski

Zazwyczaj są brzydkie jak noc, co przykrywają „oryginalnymi” ręcznie robionymi ciuchami. Faktycznie, najbardziej przypominają wieszaki z FTV. One również mają poziom „Jestem bogiem”. Tym bardziej że czasem zapraszają je jako Specjaliści do Dzień Dobry TVN. Być może kiedyś wyrosną z nich sprzedawczynie z H&M. Na pewno będą miały dobre wpisy w CV.

5. IT Blog

Są komputerowcami i nie mają koleżanek. Albo mają koleżanki, ale tylko takie które mają rozszerzenia .JPG/.PNG
Najlepiej znają się na urządzeniach Apple, bo ich nie używają. Ale wiedzą dokładnie czemu nie warto kupować sprzętu Apple. Nie są w stanie spierać się na fakty, bo po co? Są fanami Android’a, bo ma ogromne możliwości konfiguracji, której w życiu nie wykorzystują. Są najlepsi, są outsiderami. Jeśli uważacie że Punk umarł, nie macie racji. Punk żyje i używa Androida.

6. Blog polityczny

Nie jest politykiem, ale strasznie wkurwia go Polska. Raz jest za PO, raz za PiS. W sumie nie wiesz nawet kto jest tym blogerem. Bardzo możliwe że to Twój ojciec. Nic dobrego z tego bloga nie wynika. Można tylko złapać depresję.

7. Bloger z Wykopu

To nie jest prawdziwy bloger. Ale ma dopiero 14 lat i nie umie założyć swojego WordPressa. Świat go frustruje dlatego wchodzi na Wykop i zakopuje wszystkie rzeczy które widzi. Dzięki temu czuje się lepiej, ma władzę. Generalnie mało wie, mało przeżył, ale o wszystkim lubi pogadać. No i musisz wiedzieć, że on ZAWSZE wie lepiej od Ciebie.